Jaka szafka pod telewizor?

Szafka RTV pod telewizor czarna

Zastanawiasz się: jaka szafka pod telewizor będzie najlepsza dla Ciebie? Zerknij do naszego artykułu. Podpowiemy jaki rozmiar i kolor wybrać, i co z pojemnością. Dziś klienci mają coraz większe wymagania, coraz większe potrzeby, dlatego szafki RTV idą z duchem czasu, mają minimalistyczny design przy dużej pojemności, pozwalającej stworzyć w salonie nowoczesne centrum multimedialne.

Jak wysoka szafka pod telewizor?

Szafka pod telewizor nie powinna być zbyt wysoka, optymalna wysokość to 50-60 cm. Za wysoki stolik RTV spowoduje, że telewizor będzie stał za wysoko, co szkodliwie wpłynie na Twój wzrok. Zbyt masywna i wysoka szafka odwróci wzrok od oglądanego serialu czy meczu, a to właśnie na obrazie ma koncentrować się Twój wzrok. Nowoczesne szafki RTV wypadają najlepiej pod tym względem – wyglądają jak niskie i długie komody, a do tego postawiony na nich telewizor dobrze wpływa na oczy i odcinek szyjny kręgosłupa.

Dopasuj wielkość stolika pod TV do innych mebli w salonie, szczególnie do sofy / kanapy. Środek ekranu TV powinien znajdować się nie wyżej niż na wysokości oczu osoby siedzącej przed nim. Wiadomo, że domownicy różnią się między sobą wzrostem, więc będziesz musiał po prostu ustalić średnią.

Dobierz rozmiar szafek RTV do swoich potrzeb – zwróć uwagę na długość, głębokość i wysokość. Ten ostatni wymiar jest najbardziej istotny – wpływa na komfort i zdrowie. Podczas oglądania TV nie powinno się podnosić głowy – ekran powinien być ustawiony poniżej linii oczu.

Sprawdź wymiary szafek RTV http://www.aaaameble.pl/szafki-rtv

Szafka pod telewizor wymiary

Zwróć też uwagę na rozmiar TV – reguła jest taka, że im telewizor większy, tym stolik RTV powinien być niższy, ze względów bezpieczeństwa. Dobierając rozmiar, musisz przewidzieć czy na stoliku RTV ma być coś jeszcze oprócz telewizora, czy potrzebujesz miejsca na głośniki, konsolę itd.

Jaka pojemność stolika pod telewizor?

Wszystko zależy od Tego, co planujesz umieścić w szafce RTV. Jeśli szukasz schowka na bardzo duży sprzęt audio-wideo, konsolę, odtwarzacz itd. to będziesz potrzebował pojemnych szafek, szuflad i półek o sporej szerokości. Jeśli potrzebujesz niewiele miejsca na drobiazgi typu pilot, słuchawki czy kilka dokumentów (reklamacji) to wystarczy ci niewielka szuflada czy półka.

Pojemne szafki pod TV będą idealnym rozwiązaniem dla melomanów posiadających sporą kolekcję płyt czy audiofilów, którzy dużą wagę przykładają do sprzętu odtwarzającego.

Pojemna szafka RTV

Jaki kolor szafki RTV?

Harmonia to decydujący czynnik, który powinieneś brać pod uwagę. Szafka RTV powinna współgrać z aranżacją wnętrza, z resztą mebli pod każdym względem: formy, koloru, kształtu. Białe szafki RTV z połyskiem, prostą formą i gładkimi frontami idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz oraz skandynawskich. Są też doskonałą opcją do małych i ciemnych salonów – to idealny sposób na rozświetlenie i powiększenie wnętrza. Białe stoliki pod TV powiększają optycznie wnętrze, odbijając światło w gładkich i lśniących frontach. Stoliki w ciepłym odcieniu drewna wpisują się najlepiej w klasyczny lub rustykalny styl. Czarne są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego stylu.

Szafki RTV białe, czarne, w odcieniu drewna

Stwórz cały zestaw mebli z szafką RTV

By łatwiej Ci było dobrać szafkę RTV do stylu innych mebli, proponujemy gotowy zestaw mebli, idealnie skompletowany pod względem kolorystyki, formy i funkcjonalności. Zobacz nasze zestawy http://www.aaaameble.pl/zestawy