Gdzie umieścić TV w salonie?

Szafka pod TV w salonie

Bijesz się z myślami: gdzie umieścić TV w salonie, czy na zwykłej szafce RTV, czy wbudować go w ścianę, powiesić a może postawić na nowoczesnej komodzie? Zobacz kilka naszych propozycji, zwizualizowaliśmy dla Ciebie kilka najpopularniejszych miejsc na TV.

Szafka RTV jako jeden z elementów zestawu

Jeśli masz duży salon i do zagospodarowania całą ścianę niemałych rozmiarów, to doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw mebli z szafką RTV w roli głównej. Cała konfiguracja szafek, witryn, półek wiszących czy komód. Wszystko dobrane pod każdym względem, tworzące spójną kompozycję pod kątem kolorystyki, formy i funkcjonalności. To dobra opcja dla kogoś, kto potrzebuje upchnąć drobiazgi, dekoracyjne i pamiątkowe przedmioty, ulubione książki, dokumenty czy zabawki dziecka, którymi maluch bawi się najczęściej w salonie.

Biała szafka RTV z połyskiem

Niskie i długie stoliki pod telewizor

Jeśli masz mniej miejsca w salonie do zagospodarowania, wybierz niski, ale pojemny stolik. Przypominający niską, długą ławę. Takie modele szafek RTV najczęściej zdobią przestronne, minimalistyczne wnętrza i są doskonałym podłożem pod duży telewizor. Umiejętnie wkomponowane mogą też zgrabnie wpisać się w mały salon, nie zajmując dużo miejsca. Stoliki RTV możesz ze sobą łączyć, tworząc długą szafkę, w zależności od potrzeb. To przydatna opcja, zwłaszcza jeśli chcesz pomieścić sporą ilość sprzętu audio-wideo.

Zobacz inne szafki RTV  w tym stylu http://www.aaaameble.pl/szafki-rtv

Biała szafka RTV z połyskiem

Telewizor na modnej komodzie

Ostatnio coraz modniejsze komody stają się miejscem na telewizor w salonie. To bardzo efektowny mebel, który z powodzeniem zastępuje szafkę RTV – jest elegancką ozdobą, ma odpowiednią wysokość, dzięki temu oglądanie TV jest komfortowe i ma pojemne szuflady, do których możesz zmieścić zarówno drobiazgi, jak i pokaźny sprzęt.

Zobacz inne komody w nowoczesnym stylu http://www.aaaameble.pl/komody

Komoda pod telewizor

Wiszący telewizor i wisząca szafka RTV

Telewizor wiszący na ścianie i wisząca szafka RTV – to najczęstsze rozwiązanie w małych salonach, w których brak miejsca na cały zestaw mebli czy długi stolik. To bardzo dogodne rozwiązanie, nie rezygnujesz z szafki RTV, masz miejsce na pilota, konsolę czy książki, a jednocześnie nie tracisz wolnej przestrzeni i nie zagracasz salonu. Pamiętaj tylko, by stolik RTV nie był zawieszony zbyt wysoko, ekran powinien być na wysokości oczu osoby siedzącej przed nim.

Wiszące TV i wisząca szafka RTV

Wiszący telewizor i stojąca szafka RTV

Chcesz, by telewizor był zawieszony na ścianie, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z pojemnych szafek RTV – taki zestaw to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Wiszący TV i stojąca szafka RTV

TV zabudowane w ścianie

Telewizor można też zabudować w specjalnej ściance. Co dzięki temu zyskasz? Ukryjesz w jej wnętrzu nieestetyczne kable. Takie rozwiązanie najczęściej spotyka się w salonach urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu.

Telewizor zabudowany w ścianie

Klasyczna szafka pod telewizor

Klasyczna szafka RTV to propozycja dla tradycjonalistów, lubiących klasyczne wnętrza. Najczęściej ma dwie szafki i półkę na dekoder, DVD, kolekcję płyt czy dokumenty. Kształtem przypomina komodę, jednak nie posiada takiej liczby szuflad.

Klasyczna szafka pod telewizor

Szafka RTV  na nóżkach

Zamiast niskich nóżek, które są niemal niewidoczne mamy szafki RTV na wysokich nogach. Mogą mieć półki otwarte lub szuflady, szafki – wszystko zależy od danego modelu. Ten na poniższym zdjęciu raczej nie należy do zbyt pojemnych, zajmuje niewiele miejsca w salonie, ale nie pozwala na ulokowanie sporej wielkości sprzętu audio-wideo. Raczej nadaje się jako schowek na gazety, książki, płyty czy pilota. Ma jedną wadę – rzeczy na półce są wyeksponowane i narażone na zakurzenie.

Szafka pod telewizor na nóżkach

Szafka RTV w stylu retro

Szafka RTV  w stylu retro nadaje się do rustykalnych lub eklektycznych wnętrz (w których swobodnie zestawione są meble i dodatki z różnych epok). Odnawiona szafka rodem z PRL to idealny mebel właśnie w takim salonie. W zestawie ze wzorzystą tapetą i starym telewizorem tworzy oryginalną aranżację.

Stolik RTV retro

Telewizor we wnęce

Telewizor umieszczony we wnęce to ostatni krzyk mody w ostatnich czasach. Taki zabieg stosowany jest nie tylko w małych salonach, ale i w dużych, przestronnych jako oryginalny, dekoracyjny zabieg. Na poniższym zdjęciu telewizor został wyeksponowany jak dzieło sztuki, jak obraz „ubrany” w ramy, dodatkowo podświetlony.

Telewizor we wnęce, salon