Szafka pod telewizor – o czym należy pamiętać?

Szafka RTV do salonu

Szafka RTV w salonie powinna nie tylko wpasować się w aranżację pokoju, ale także – a może przede wszystkim – być niezwykle funkcjonalna. Szafki pod telewizor muszą pomieścić wiele urządzeń multimedialnych, plątaninę kabli czy kolekcję filmów lub muzyki, dlatego przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na jej pojemność i praktyczność.

Szafka RTV do salonu

Szafki pod telewizor często kupowane są w ramach całych zestawów, np. w formie meblościanek lub jako pojedynczy mebel, który jednak powinien uzupełniać wystrój pomieszczenia, nie odstając zbytnio stylem czy kolorystyką od pozostałych elementów aranżacji. Najbardziej uniwersalnym wyborem wydaje się być czarna szafka RTV, która charakteryzuje się dużą różnorodnością zastosowań. Równie dobrze sprawdzi się ona we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych – tym bardziej, że często zestawiana jest ona z czarnym sprzętem elektronicznym (telewizory, konsole czy zestawy kina domowego zazwyczaj występują w ciemnych kolorach). Biała szafka pod telewizor to propozycja dla pomieszczeń urządzonych np. w stylu skandynawskim, gdzie królują jasne kolory i duża ilość białego, naturalnego światła, świetnie współgrającego z ciepłą paletą barw.

Czarna szafka RTV do salonu

Sprawdź CZARNĄ SZAFKĘ RTV DO SALONU AAAA MEBLE http://www.aaaameble.pl/szafka-rtv-180-cm-ps2-luxus

Szafka pod telewizor musi być praktyczna

Najważniejszą funkcją szafki pod TV jest pomieszczenie i częściowe ukrycie sprzętu multimedialnego, w który wyposażony jest salon. Telewizor, dekoder, konsola do grania, odtwarzacz DVD czy kino domowe zajmują dużo miejsca, a niewidoczne wyprowadzenie dużej ilości okablowania może stanowić spory problem. Dlatego przy wyborze odpowiedniej szafki RTV do salonu należy zwracać szczególną uwagę na jej pakowność i funkcjonalność. Warto sprawdzić, czy szafka pod telewizor do salonu posiada odpowiednią ilość szuflad, przegródek i półek, aby pomieścić wszystkie sprzęty. Przydadzą się także otwory w na tylnej ścianie, które pozwolą na bezproblemowe i niemal niewidoczne wyprowadzenie kabli. Na rynku dostępne są także szafki RTV z oświetleniem, które nie tylko zwiększa estetykę mebla, ale także stanowi dodatkowe, dyskretne źródło światła, przydatne np. w czasie oglądania filmów w zaciemnionym pokoju.

Biała szafka RTV

Zobacz BIAŁĄ SZAFKĘ POD TELEWIZOR Z OŚWIETLENIEM AAAA MEBLE http://www.aaaameble.pl/szafka-rtv-diamond-biala-z-oswietleniem

Nowością na rynku są szafki RTV wykończone tkaniną akustyczną, która pozwala na instalację głośników kina domowego wewnątrz mebla, jednocześnie przepuszczając dźwięk na zewnątrz. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie lubią widoku „gołej” elektroniki lub z innych powodów chcą ukryć swój sprzęt grający.